Jump to content
Sign in to follow this  
0rsp™

Cooler CORSAIR Racire pe apa

Recommended Posts

0rsp™    1,301
Ce parere Aveti despre acest cooler?

Descriere Coolere Corsair CW-9060007-WW - produs fabricat de Corsair - Producator oficial Coolere

Cooler Corsair Hydro Series H60 - CW-9060007-WW

Specificaţii Corsair CW-9060007-WW

Specificatii tehnice cooler: Producator Corsair Cod produs CW-9060007-WW Nume produs Hydro Series H60 Garantie 60 luni Compatibilitate Socket 1366 1155 1156 1150 755 AM3+ AM3 AM2+ AM2 Tip racire lichid Racire Activ Viteza de rotatie 1700 rpm Dimensiuni radiator 120 x 152 x 27 mm Dimensiune ventilator 120 mm Flux aer 74.4 CFM Nivel zgomot 30.2 dBA Informatii suplimentare Inaltime 27 mm

ibfe2u.jpg

2w3avet.jpg

24g9f7b.jpg

x4n2ba.jpg

2w7g1fm.jpg

Mika3lla    20

Din ce am vazut pe net acest tip de cooler a fost proiectat pentru a crea mai mult spatiu in unitate, o racire si o silentiozitate mai buna.Ce mi se pare interesant e ca se potriveste atat pe socketuri Intel cat si pe AMD si se monteaza foarte usor.  Pe de alta parte din ce stiu racirea pe apa se foloseste foarte mult pentru overclock si nu e tocmai foarte accesibila la pret dar nu pot spune acelasi lucru si despre acest cooler, mai exact 100$ nu mi se pare un pret exagerat.

In concluzie e bun, e performant si e si silentios :D

0rsp™    1,301

:) o sa va fac poze cu el cum imi ajunge acasa + parerea mea despre cum functioneaza

EntitY    436

Chiar ma intereseaza si pe mine cand ajungi acasa cateva detalii care le vreau aici pe forum.

1.Spune-ne exact ce procesor ai.

2.E overclock sau stock ? daca e overclock ce frecventa are?

3.Ce tensiune ai aplicat pe el ?

4.Ce temperaturi aveai inainte si ce temperaturi ai acuma ? idle, jocuri, full load.

Exemplu personal:

1. Detin un i7 920 C0.

2. OverClockat de la 2660 la 3622 MHz.

3. Tensiunea stock era de 1.20v acuma are ~1.23v

4. Temperatura stock in idle era de ~55 grade Celsius, acuma 35 de grade Celsius.

Dovada:

dens7s.png

0rsp™    1,301

Hai sa ramanem la subiectul CALCULATOARE Borise , lasa-ne cu nava ta :))

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this