Jump to content
Sign in to follow this  
Water

Spune buget-ul si noi iti oferim solutii!

Recommended Posts

Water    172

Am deschis topic-ul pentru cei care vor sa-si achizitioneze un nou sistem.

Topic-ul va consista in urmatoarele chestii,voi trebuie sa imi spune-ti buget-ul pe care il detineti si eu,cu cei care au cunostinte IT va vom oferii cateva Wishlist-uri dintre care puteti alege.

Wishlist-urile se vor baza atat pe procesoarele intel cat si amd sau daca preferati imi puteti spune ce procesor ati vrea pe acel sistem (intel/amd).

Intel - Ofera mai mult pe partea de gaming si mai putin pe partea de video editing.

AMD - Ofera mai mult pe partea de video editing/efecte dar si pe partea de gaming.

Cred ca m-am facut inteles,astept cereri!

Toti cei care au cunostinte IT vor putea raspunde cererilor cu wishlist-uri desigur.

EntitY    436

De fapt INTEL este recomandat pentru randari, aritmetica, calcule, arhitectura dar nu sunt tocmai niste best-buy-uri

Iar AMD este recomandat pentru gaming datorita raportului foarte bun calitate pret, chiar sunt cateva modele in care 2 core-uri impart aceiasi virgula mobila care se foloseste la float-uri (varibile cu multe zecimale dupa virgula), motiv pentru care nu se recomanda la anumite aplicatii pentru ca pierd teren. In schimb pentru gaming sunt mai accesibile.

sk8    186

In concluzie intel pentru cei mai bogati , amd pentru cei mai saraci :))

FreeKill    102

Eu o sa fac invers..o sa va spun piesele si va rog sa imi ziceti cam cat o sa ma duca :D (nu le am deloc cu preturile)

Procesor: Core 2 Quad Q6600 min 2.4 GHz

Video: Radeon HD 5870 1024MB

Ram: 8 Gb

HDD: 500 Gb/1 Tera

System in 128-bit

Multumesc anticipat! :)

Water    172

Eu o sa fac invers..o sa va spun piesele si va rog sa imi ziceti cam cat o sa ma duca :D (nu le am deloc cu preturile)

Procesor: Core 2 Quad Q6600 min 2.4 GHz

Video: Radeon HD 5870 1024MB

Ram: 8 Gb

HDD: 500 Gb/1 Tera

System in 128-bit

Multumesc anticipat! :)

Ajungi undeva la 1500 RON,placa de baza ai deja?

sk8    186

Freekill lasa prostiile vorbeste cu PLuto si facem o afacere buna impreuna :))

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this